|
Bez kategorii

SONY DSC


Po lekturze ostatniego wpisu wiecie już jak kierować wiadomości do wyselekcjonowanej grupy, zignorować uporczywego znajomego, zapisać sfiltrowane zdjęcia w pamięci telefonu, czy też dodać hashtagi bez konieczności reuplowdowania posta. To jednak nie koniec, bo trików jest o wiele więcej, o czym zaraz się przekonacie!

TRIK 1: ODTAGUJ SIĘ
Całkiem niedawno internet podbił filmik z udziałem Kirsten Dunst ukazujący prawdę o pokoleniu Milenium. Dzieciaki i młodzież robią zdjęcia, gdzie popadnie, a “starszyzna” czasem wcale nie ma ochoty być jednym z uchwyconych obiektów. Na całe szczęście można w bardzo prosty sposób wybrnąć z sytuacji.Za każdym razem, gdy ktoś umieszcza post z Twoim udziałem, zdjęcie to pojawia się w profilowej sekcji “Photos of you”. Jeśli nie podoba Ci się ujęcie, schowaj je! W tym celu przytrzymaj palec na zdjęciu, aż pojawi się ikonka z hasłem “Hide from my profile”. Ewentualnie możesz zastosować całkowite usunięcie tagu, dzięki funkcji “Remove me from photo”.Jeśli do skasowania masz kilkanaście zdjęć z sobotniej imprezy, możesz włączyć najpierw podgląd zdjęć, a następnie użyć “Add Manually”. W ten sposób znacznie przyśpieszysz proces kasowania. 


TRIK 2: USUŃ GEOLOKALIZACJE

Instagram korzystając z GPS przerzuca dane również na zdjęcia, dając internautom jasny przekaz o tym, gdzie się znajdujesz. Zdjęcia tego typu pojawiają się później w Twojej “Photo Map”. Podobnie jak w poprzednim przypadku, wejdź w daną funkcję, czyli w tym wypadku w “Photo Map”, a następnie kliknij w “Edit” zlokalizowanym w prawym górnym rogu. Usuwanie geotagów jest permamentne. Jeśli Twoim marzeniem jest, by nigdy przenigdy nie pojawiły się dane o Twojej lokalizacji, powinieneś skorzystać z “Choose not to add the location at all”.

TRIK 3: ZAPISZ ZDJĘCIE
Instagram automatycznie zapisuje zdjęcia w galerii telefonu, dopóki nie wyłączysz opcji “Save Original Photos”. Chcesz to zmienić? Wejdź w profil i odhacz tę opcję.Ciekawym rozwiązaniem jest wyłączenie automatycznego zapisu i dodawanie do galerii wybranych zdjęć manualnie. Kliknij w charakterystyczne dla instagrama trzy kropki na dole zdjęcia, a następnie wybierz opcję “Copy share URL”.

Komentarz

komentarz