Wideo na Instagramie

Podczas wczorajszej konferencji w Menlo Park zarządzający Facebookiem ogłosili wprowadzenie nowej funkcji na zakupionej w ubiegłym roku platformie Instagram. Jest nią możliwość dodawania krótkich plików wideo.

15 sekund – to maksymalna długość wideo na Instagramie, które użytkownicy serwisu mogą wgrywać bezpośrednio z urządzeń mobilnych. Nagrywanie posiada opcję zatrzymania (pauza) i filtrowania (13 filtrów). Ciekawą opcją jest możliwość ustabilizowania obrazu (funkcja “Cinema”), dzięki czemu z filmiku usunięte zostaną efekty poruszania smartfonem.

Instagram zrzesza już ponad 130 mln użytkowników i posiada potężną, blisko 16-miliardową bazę zdjęć, “lajkowanych” już miliard razy. Nic dziwnego, że mając w ręku taką żyłę złota, Mark Zuckerberg inwestuje w nowe narzędzia. Tym bardziej, że walka o podium w branży wciąż trwa – Twitter, który niespełna kilka miesięcy temu wykupił aplikację Vine, umożliwiającą dodawanie 6-sekundowych filmów użytkownikom smartfonów z systemami iOs lub Android, już dziś może pochwalić się 13 milionami aktywnie korzystających z nowych funkcji fanów. Wygląda więc na to, że jest o kogo walczyć…

Komentarz

komentarz