|
Słownik

Statystyki fanpage to zbiór danych, zawierających informacje o zasięgu strony na Facebooku i aktywności jej fanów. Dostępne w panelu administratora wykresy prezentują tygodniowy przegląd działań użytkowników serwisu na danym fanpage (nowe znaczniki “Lubię to!”, liczba osób, która o tym mówi, zasięg), ze szczegółowym zestawieniem popularności poszczególnych wpisów. Statystyki mieszczą się w 4 zakładkach:

  • Przegląd. Znajdują się w nim najobszerniejsze ogólne dane statystyczne fanpage. Oprócz konkretnych liczb, do dyspozycji administratora są wykresy, procentowe wzrosty lub spadki liczby lubiących (fanów i znajomych fanów), osób, które o tym mówią i subskrybentów oraz wskaźnik tygodniowego całkowitego zasięgu strony. Poniżej wykresu znajduje się także szczegółowy spis ostatnich postów wraz z ich zasięgiem, dystrybucją wirusową (%) oraz liczbą aktywnie korzystających fanów i osób, które o tym mówią.
  • Kliknięcia “Lubię to”. System śledzi źródła kliknięć “Lubię to!” (strona internetowa, fanpage, aktualności itp.) i gromadzi informacje o fanach (dane demograficzne i lokalizacja).
  • Zasięg. W tym miejscu administrator fanpage może dowiedzieć się, w jaki sposób informacje ze strony dotarły do użytkowników.
  • Liczba osób, które o tym mówią. Dane dotyczą osób, które na podstawie postów na fanpage utworzyły na swoim profilu zdarzenie (znacznik “Lubię to!”, komentarz, udostępnienienie, informację o głosowaniu w sondzie czy udziale w konkursie), oraz zasięgu wirusowego, tj. osób, które zobaczyły opublikowane przez ich znajomych zdarzenie na podstawie wpisu na fanpage.

 

Statystyki fanpage Facebook

Statystyki fanpage na Facebooku

Komentarz

komentarz